Jaki wosk samochodowy wybrać?

 

Jeśli trafiłeś na ten artykuł to zapewne w jednym konkretnym celu – chcesz zabezpieczyć swoje auto. Najprostszą a zarazem jedną z najskuteczniejszych metod zabezpieczenia powłoki lakierniczej jest aplikacja wosku samochodowego. Zabezpieczony lakier jest mniej podatny na działanie szkodliwych promieni UV, przywiera mniej brudu a nawet częściowo potrafi chronić lakier przed niewielkimi uszkodzeniami mechanicznymi. Nie trzeba dodawać, że ogromnym plusem jest oczywiście wysoki połysk, lustrzane odbicie czy bardzo dobre właściwości odpychające wode.

 

Gdy już zdecydowałeś się, że musisz nawoskować swój samochód to oczywiście chcesz mieć pewność, że wybierzesz najlepszy dostępny produkt. Pomożemy Ci w tym. Jednak wcześniej musisz odpowiedzieć sobie na kilka bardzo ważnych pytań. Ciężko o wosk idealny. Jeden będzie miał bardzo dobrą trwałość sięgającą kilku miesięcy, inny będziesz musiał aplikować zdecydowanie częściej jednak odpłaci się niesamowitym efektem wizualnym.

 

Stąd też wyróżniamy woski na dwie główne kategorie. Woski naturalne oraz syntetyczne.

Woski naturalne to kwintesencja detailingu. Produkty rewelacyjnie pachnące, świetnie się aplikujące i łatwo i bezproblemowo docierające. Woski naturalne są bardzo popularne, jednak ze względu na nasz klimat (sorry!) bardzo dużą popularnością cieszą się również woski syntetyczne oraz hybrydowe mające właściwości jednej i drugiej kategorii. Syntetyk ma za zadanie jak najlepiej zabezpieczyć auto, oczywiście również podnosząc walory estetyczne pojazdu. Nie wyobrażajcie sobie, że po użyciu syntetycznego wosku połysk w porównaniu do wosku naturalnego będzie lekko...matowy. Nic z tych rzeczy, często różnica jest słabo zauważalna (dużo zależy od koloru pojazdu) i wosk syntetyczny może niesamowicie podbić look. Alternatywą mogą być również woski hybrydowe.

 

Dobrze, przejdźmy do konkretów. Pisałem o ważnych pytaniach które powinieneś sobie zadać. Jak często będziesz mył auto? Jak często będziesz mógł woskować auto? Czy masz do tego odpowiednie warunki? Czy Twoje auto jest garażowane? Jak dużo kilometrów pokonuje twój pojazd?

 

Załóżmy scenariusz, że jesteś człowiekiem który zbyt często nie oddaje się pasji detailingu. Nie masz albo warunków albo najzwyczajniej w świecie czasu. Samochód robi dość duże przebiegi w każdych warunkach. Mimo to chcesz zabezpieczyć lakier. Super! Ciesze się, że tu trafiłeś. Najlepszą metodą zabezpieczenia pojazdu akurat dla Ciebie będzie sięgniecie po wosk syntetyczny. Na rynku jest spory wybór tego typu produktów a bezsprzecznie hitem ostatnich miesięcy jest wosk Fusso 12 Months od Soft99. Wosk ten charakteryzuje się bardzo dużą trwałością oraz przyzwoitym połyskiem. WWystępuje w dwóch wersjach – do jasnych oraz do ciemnych lakierów. Aplikacja nie jest zbyt trudna choć porównując ją do aplikacji wosków naturalnych na pewno będzie bardziej kłopotliwa a sam wosk będzie trudniejszy w dotarciu.

 

Dobrą alternatywą wydaje się być legendarny wosk Collinite 476s. Wosk ten, dzięki dodatkom naturalnego wosku Carnauba zapewnia bardzo dobre wykończenie i oferuje przyzwoitą trwałość. Plusem jest też jego cena, 89 zł to naprawdę rewelacyjna cena za taką pojemność. Jeśli myślisz również o zabezpieczniu felg śmiało sięgnij po wosk od Finish Kare. 1000P Hi-Temp jest bardzo odporny na wysokie temperatury, gwarantuje bardzo dobrą trwałość i dobry look. Szczególnie polecany na zimę.

 

 

 Warto nadmienić, że ciekawy efekt można osiągnąć stosując woski w płynie. Ciekawie pod tym względem prezentuje się oferta polskich producentów jak Shiny Garage, ADBL, Funky Witch, Good Stuff czy 4Detailer. Woski w płynie charakteryzują się mniejszą trwałością ale dużo szybszą aplikacją zapewniając jednocześnie świetny efekt wizualny. Warto wyróźnić takie produkty jak Amulet Quick Wax od Funky Witch, Synthetic Spray Wax ADBL czy Morning Dew od Shiny Garage. W przyzwoitej cenie możemy szybko zabezpieczyć swój pojazd.

 

Powróćmy do wosków w paście. Omówiliśmy czym charakteryzują się woski syntetyczne. Przejdźmy do wosków naturalnych. Produkty te charakteryzują się bardzo przyjemną aplikacją, odwdzięczają się również świetnym efektem wizualnym jednak ich trwałość jest często zdecydowanie krótsza niż w przypadku wosków syntetycznych. Swoją przygodę możemy zacząć od wosków Poorboy's World które charakteryzują się świetnym wykończeniem, banalną aplikacją, oryginalnymi zapachami oraz przyzwoitą ceną. Ciekawą pozycje ma również w swojej ofercie Funky Witch. Wosk Hypnotic Icon gwarantuje rewelacyjny look. Jednocześnie wzmocniony syntetycznymi dodatkami gwarantuje naprawdę długą ochronę. Świetna pozycja dla osób szukających czegoś pomiędzy. Dla fanów mocnych wrażeń polecamy zagłębić się w ofertę marki Zymol. To jeden z liderów branży. Woski na najwyższym światowym poziomie.

 

Bez wątpienia na jakikolwiek wosk się zdecydujecie będziecie zachwyceni efektami. W przypadku dalszych problemów z doborem odpowiedniego produktu zachęcamy do kontaktu, zrobimy co w naszej mocy byście byli zachwyceni rezultatami.